Milostný dopis

31. března 2017 v 18:52 |  "Fillerky"
Konečně zase chvilka pro vydechnutí po práci, tak sem zase po týdnu vložím nějaký alespoň malý příspěvek, než sepíšu něco delšího :) Abych vyplnil tu "chvilku", věnuji tento článek další z rychlovek, na kterou jsem za poslední dny, týdny a měsíce narazil, přestože je tato hra mezi námi už od roku 2012 :) Tou dnešní vyvolenou je Milostný dopis (Love Letter).

Milostný dopis je karetní hra pro 2 - 4 hráče. Jedno herní klání se pohybuje snad kolem pěti minut, což díky tomuto faktu si určitě zaslouží umístění mezi fillerky. Pravidla jsou velice jednoduchá a nejsou ani dlouhá, protože jak by taky mohli být ve hře, která má celkem 16 karet :) Navíc si každá karta sama říká, jak se má zahrát. Proto je tato hra víceméně o riskování, rozmýšlení a hlavně i štěstí.

Každý hráč začíná s jednou kartou a na začátku kola si dobíra z malého dobíracího balíčku. Poté jednu z těchto dvou karet, které drží, zahraje. Docela jednoduché na vysvětlení, každá karta totiž má svá pravidla, jak a nebo i kdy se hraje, popřípadě nehraje :)

Jedno zahrání, nebo kolo (i takhle by se tomu dalo pro délku hry říkat) skončí dvěma způsoby. Buď zůstane ve hře jediný hráč poté, co ostatní hráči jsou vyřazeni efekty určitých karet, nebo poté, co se dobere balíček hráči odhalí své karty a vyhraje ten s kartou, která má nejvyšší hodnotu.

Jedna hra, nebo jedno kolo je opravdu velmi rychlé a díky tomu, že se během krátké doby dá zvládnout více takových kol, si ji hráči mohou užít do sytosti :) Pokud přemýšlíte, co rychlého a jednoduchého pořídit a vzít kamkoliv, pro svoji cenu, množství komponent i velikost je Milostný dopis určitě dobrou volbou :)
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama