Něco akcí se společenskými hrami

8. července 2017 v 11:13 | Attanono
"Nepřipadně Ti, že utrácíš spoustu peněz za blbosti?"... tuhle větu mnozí z nás určitě už slyšeli. A né jednou. Tuto a spoustu dalších obdobných vět můžeme slýchat od všech lidí z okolí, protože pro ně jsou to opravdu jen vyhozené peníze. Proč si raděj nekoupit pár krabiček cigaret, nezajít se večer zlít pod obraz a další den z toho nic nemít, že ano :) Né, nemám v plánu napadat ty, kteří si tohle myslí, že ano, ale pravdou je, že člověk, který investuje své peníze do společenských her, má z toho hodiny a hodiny dobré zábavy, která se dalším dnem nerozplyne, jako pára nad hrncem, ale vzniká příležitost, že tyto hodiny dobré zábavy budou pokračovat dál a dál. Rozhodně tím nechci říct, že si k tomu nemohou ale nic otevřít, či zapálit :) A že společenské hry mají stále větší oblibu dokazují nejen jejich hráči, ale i dění okolo nás.

Vznikají nové obchody, ať už internetové, či "cihlové", kde si každý najde to, co mu sedne nejlépe. Pořádají se akce, ať už komorní či několikadenní, na kterých si kdokoliv bez ohledu na věk, či cokoliv jiného, užije spoustu zábavy. Pěstují se nové přátelské vztahy mezi hráči, ať už u takových her, kde je zapotřebí komunikace a kooperace, či u takových, kde si jdou hráči od začátku do konce po krku. To všechno je to, co hráče nabádá k tomu si to všechno vyzkoušet, prožít a pořídit. Kdyby to byli opravdu takové blbosti, neděláme to :)Každopádně jak už nadpis vypovídá, chtěl jsem tu napsat o nějakých akcích, které se mají v tomto roce objevit a kam má kdokoliv z Vás přístup. Já sám jsem byl jen jednou, protože jsme si vždy pořádali své malé komorní herní akcičky, ale člověk dostane chuť vyzkoušet si něco nového, podívat se někam dál, zahrát si i s dalšími hráči a sbírat zkušenosti a zážitky a když s sebou vezme své blízké přátele a blízké se stejnými zájmy, co lepšího může být? :) A snad bude letos konečně příležitost se v tom věčném pracovním vytížení taky někam podívat :)

Dívám se na kalendář a hned za 2 týdny začíná čtyřdenní událost s názvem GameCon - největší festival nepočítačových her. V době od 20. do 23. července bude v Pardubicích a co se dívám na stránky téhle akce, mají pěkně nabitý program. Od obyčejného hraní deskových her, přes různé turnaje, RPG a DrD, larpy a další doprovodné programy a akce. Když to zkoumám, tady by si kdokoliv mohl něco najít.
Pokud by měl někdo zájem nahlédnout, přikládám webové stránky této akce jsou k nahlédnutí --> https://gamecon.cz/

Další, co mě tak zaujalo je SPIEL, veletrh her v Essenu v Německu. Ano, je to trošku z ruky, ALE! jedná se o největší událost týkající se deskových her v Evropě a tím, že je to v Německu, tak jsme na tom ještě docela dobře :)
Měl by probíhat v době mezi 26. a 29. říjnem. Nikde k tomu nemůžu najít žádné stránky, což mě mrzí, rád bych si udělal obrázek, ale česká stránka zaměřená na společenské hry hrajeme.cz se pěkně vyjádříla k této události v rocu 2015.

V říjnu by se měla konat akce v Praze, mezinárodní festival her, Deskohraní 2017. Zde budou v období od 14. až do 22. října k dispozici pro zahrání známé i neznámé, staré i moderní hry formou volné hry i turnajů. Opět přikládám odkaz na tuto akci, aby si každý mohl rozšířit obrázek :) --> http://www.deskohrani.cz

A nakonec Festival deskových her Brnohraní, které se bude konat 24. - 26. listopadu, kde jinde než v Brně, jak už název praví :) Spousta her pro malé i velké ke hře či vyzkoušení, za přítomnosti znalců, kteří rádi vysvětlí a poradí k jednotlivým pravidlům.Ačkoliv jsem zatím neznalec těchto událostí, doufám, že se to brzy změní. Každopádně pokud má někdo z Vás zkušenosti s některou z těchto, či jiných akcí, určitě pište komentáře, rád bych se dověděl něco víc a hlavně hrajte i nadále, protože jen díky lidem jako jsme my, vznikají deskové hry a tyhle akce :)
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama