První psaní o rozšířeních

5. července 2017 v 12:53 | Attanono |  Dominion
Dneska jsem se rozhodl poprvé napsat něco krátkého o rozšířeních ke společenským hrám. Vlastně jedné konkrétní hře. K Dominionu :)

Jak už jsem psal v původním článku, Dominion je hra, ve které hráči tvoří své vlastní balíčky z karet, které mají po dobu hry k dispozici. Možnost kombinací je ... nechci říkat nekonečná, ale tak obrovská, že pokud vůbec někomu, tak málokomu se podaří prostřídat je všechny. Co ale, když si hráči začnou stěžovat na to, že se karty na stole objevují až příliš často? Dominion má rozšiřující balení. A né jedno. K dnešnímu dni je jich celkem 10 oficiálních. Některé jsou menší, některé zas velké, každé přináší nové možnosti a nové karty, takže se možnost kombinací opět zvyšuje.

Poslední dny se kolem mě motá vše okolo Dominionu, tak je jasné, že jsem dostal velkou chuť na to si ho zahrát :) Před několika dny jsem se domluvil s kamarádem, že si půjdeme zahrát do čajovny. Na bázi toho jsem se rozhodl konečně svůj původní kousek rozšířit a tak jsem včera letěl do obchodu s deskovkami, abych s tím konečně začal - přecejen jsem byl 10 rozšíření pozadu :) Po příchodu domů jsem se nakonec rozhodl, že abych hru ušetřil před jakýmkoliv poničením, pořídím si k němu obaly na karty a do čajovny jsme šli s tím, že si vypůjčíme ten jejich, který obsahuje ještě jiná rozšíření, než jaké jsem si pořídil. Po několika hrách jsme to rozpustili, ale dneska s jiným kamarádem navštívím akci, kde jsem hrál Dominion před několika lety úplně poprvé. Nějak mě to navnadilo na to, že dnešní článek bude patřit právě této karetce, která byla snad první společenskou hrou (patřící mezi ty dražší společenské hry), kterou jsem měl tu možnost hrát. Docela by mě ale zajímalo, kolik lidí u nás je stálými, nebo i novými fanoušky této už skoro 10 let staré hry :)Každopádně, abych se už dostal k novince v mé sbírce a jednou z rozšiřujících variant Dominionu, o které jsem chtěl psát.Tím kouskem se stávají vlastně hned dvě rozšíření, které nově vznikly jako 2 v 1... Dominion: Guilds & Cornucorpia.


V češtině zatím vyšel jen přídavek Cornucorpia, přeložen jako "Roh hojnosti". Guilds se naopak tváří jako přídavek, který začíná být špatně sehnatelný na našem trhu, což netuším proč, protože patří právě mezi ty novější. Wikipedia dokonce uvádí, že samostatně už se neprodávají.

Cornucorpia je 5. rozšíření, které vzniklo tři roky po základní hře. Označuje se symbolem pírka . Obsahuje 13 balíčků království a hlavně malý balíček odměn, které mohou hráči během hry pouze získávat. Hlavní myšlenkou přídavku je to, vlastnit v balíčku spoustu různých karet tak, aby se nepříliš často v balíčku opakovali. Za to pak budou hráči získávat výhody z jiných zahraných karet.

Guilds je 8. rozšíření vznikající roku 2013. Označuje se symbolem kružítka . Obsahuje 13 balíčků království a krásně udělané žetonky mincí. Hlavními prvky v tomto rozšíření je možnost přeplácení. Když hráč ve fázi nákupu koupí kartu s možností přeplacení, získá bonusy za každou 1 částku, kterou zaplatí navíc. K tomu mají velký potenciál dopomoci i přítomné mince. Některé karty pomáhají hráčům získat tyto mince, které pak ve fázi nákupu může použít k nákupu karet.Jelikož jsem ještě nehrál tyto přídavky, nebudu tu mazat med kolem pusy o tom, jak jsou skvělé, nebo ne :) To kdyžtak doplním v dalších článcích a určitě dojde i na další přídavky pro tuto krásnou karetní hru. Každopádně už teď se těším, až se s partou sejdeme a začleníme tyhle dva kousky mezi nás :)
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama