Temné město a Fantastická čtyřka

6. srpna 2017 v 19:15 | Attanono |  Legendary
Na bázi dvou drobných událostí, které se odehráli v předchozích dnech opět ukážu prstem na jednu hru, kterou už jsem zde popisoval a věnoval jí poměrně dlouhý článek. Dneska tedy půjde o přídavek k jedné už jmenované hře - vlastně bych mohl říct přídavky, protože uvedu rovnou dva - a touto hrou bych mohl zaujmout zejména hráče deck-builderových her. Nejspíš bude zapotřebí ještě jedné nápovědy :) Hlavní roli v této hře mají světově oblíbení superhrdinové ze světa Marvelu. Jedná se opět o hru Legendary, (kterou jsem popisoval v březnu - viz. článek v odkazu -> http://boardgamer-atty.blog.cz/1703/legendary) tentokrát o první dva její přídavky, které vyšli v roce 2013.

Proč jsem se rozhodl dneska věnovat článek přídavkům k této hře? Ve světě se téma superhrdinů rozmáhá stále více, i já patřím mezi jejich skalní fanoušky. V poslední době k této hře vyšel velký přídavek věnovaný pouze X-menům. Už se těším, až jednoho krásnýho dne vyrazím do obchodu a pořídím si jej do své sbírky, protože podle toho, co v něm má být, to bude prostě bomba. Známí i neznámí X-"mánci", známí i neznámí záporáci v čele s tou nejsilnější z nich - Dark Phoenix... no, nebudu předbíhat, před tímto přídavkem se ještě vyskytuje pěkná řada dalších :) Každopádně fanouškům Legendary, kteří tohle nemají, určitě doporučuji si pořídit :)

K dnešnímu článku taky napomohlo to, že jelikož jsem měl volný víkend a pod pojmem volný byl opravdu VOLNÝ, neměl jsem co dělat a tak jsem sobotní den strávil u kamaráda, nejen, že jsme si jednou zahráli Eldritch Horror, zbytek sobotního dopoledne a odpoledne jsme vyplnili Legendarym. Stále a stále dokola. Každá hra úplně jiná, sobotní den zcela zabit, přesto jsme si to parádně užili... (už aby byl doma ten X-men přídavek :D)

A proto Vám dneska představím první dva doplňky z řad rozšíření k této krásné karetní hře. Asi bych ale doporučil si nejprve pročíst článek o základní hře, aby přídavky jako takové měli vůbec nějaký užitek :) Jinak pro Vás nejpřínosnější bude těch pár zbytečných odstavců výš :D

Prvním z nich bude Legendary: Dark City. Temné rozšíření, které do hry přidá pěknou řadu hrdinů, kteří pro novější Marvelovské nadšence mohou být spíše neznamí. Některé z nich vlastně z komiksů ani filmů neznám ani já. Mezi 17 nových hrdinů byli zařazeni například mezi X-meny známý Professor X, Wolverine, Iceman a Jean Grey. Mezi takové ty temné drsňáky z Marvelu sem zařadili likvidátora upírů Blada, slepého Daredevila nebo drsně vyhlížejícího Ghost Ridera. Pak je tu pár tech jedinců, o kterých nevím vůbec nic, jako je Elektra, Domina a nebo Cable. Každý z nich a mnoho dalších přichází s novými a unikátními schopnostmi, které do kombinace zapadají jak s původní hrou, tak dalšími přídavky. Ti všichni jsou pak ochotni postavit se starým záporákům a i těm, kteří přícházejí s Temným městem, jako je úplatnej Kingpin, pekelník Mephisto nebo Apocalypse, kterého můžeme znát ze stejnojmeného dílu filmových X-menů.

Každý přídavek má své vlastní schopnosti a nějaké speciální doplňky, kterými hru zpestří. V tomto případě toto platí pro novou schopnost Bribe, kdy se protivník nechá uplatit a tudíž jde porazit nejen útočnými body, ale i body nakupujícími. Další schopnost je zde Teleport, která je parádní v tom, že pokud hrdiny s touto schopností nechcete v daném kole použít, prostě si ho odložíte a další kolo si jej vložíte do nových karet, které si dolíznete. A stejně jako ve dvou základních hrách, i v téhle najdete schémata, která navodí scénář pro danou hru. Možných kombinací pro tvorbu nepřátel a i hrdinských možností je stále víc a víc :) Dark City je poměrně zajímavý přídavek, jako fanoušek Marvelu a Legendary zároveň si jej určitě dokoupím, zatím jej ale nemám. Určitě jsou ale lepší přídavky, než právě tento :)

Ten druhý, tentokrát menší přídavek je Legendary: Fantastic Four. Ještě před pár týdny bych řekl, že u nás již nesehnatelný kousek a na Ebay a Amazon se po něm raději nepoohlížejte. Menší přídavky se pohybují většinou v rozmezí 500 - 650 korun, zatímco jelikož uživatelé těchto dvou jmenovaných domén vědí, jak těžko se to shání, nedělá jim problém tuto cenu i zšestinásobit.

To je smutný úvod k přídavku Fantastické čtyřky a teď ta dobrá zpráva. Společnost se rozhodla udělat dotisk těchto přídavků a tudíž se i na náš trh vrátí pod normální cenou :)

Pěkný doplněk zaměřující se pouze na jednu skupinu z Marvelovského světa, název už jsem zmínil tolikrát, že už nebudu říkat, o koho se jedná :) Přídavek, ve které se nám představí Mr. Fantastic, Invisible Woman, Human Torch, Thing a Silver Surfer v roli hrdinů stojícím proti Mole Manovi a světničícímu Galactusovi.

Ve hře se nám ukáže schopnost Focus (X). Tahle schopnost se mi moc líbí, protože díky nakupujícím bodům v hodnotě X si můžete jejich schopnost aktivovat hned několikrát. Od ničení "zavazejících" karet v ruce, přes jiné bonusy až po likvidaci nepřátel a zesilování hrdinů. Záporáci naopak dostanou nepříjemnou schopnost Burrow, se kterou se po jejich porážce mohou vyhrabat znovu ve městě na poli Street.

Oproti prvnímu popisovanému se mi tento líbí víc. Hlavně se těším, až se reprintne a objeví znovu na obchodních pultech, do té doby budu čekat a nahlížet do internetových obchodů, aby se i na mě dostal jeden z nich :)

Legendary je zkrátka hezky zpracovaná, vymyšlená a propracovaná karetní hra s tolika možnostmi, že jen stěží se může stát, že jedna hra bude úplně stejná jako jiná. A o to menší pravděpodobnost klesá, pokud si k ní pořídíte i další přídavky, že ano :) Já doufám, že se článek líbí, případně hra zaujme a zase brzy sem vložím něco dalšího.

 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama