Narozeniny :)

6. prosince 2017 v 6:56 | Attanono
Každého z nás to potká, někteří si to nechtějí připustit, ale čas se zkrátka zastavit nedá :) O víkendu jsem si pozval partu přátel, abychom oslavili moje nadcházející narozeniny, na které mám ještě nějakej ten den čas, ale komu se chce slavit narozeniny 2 dny před Vánocemi, hlavně, pokud by na něj v té době měli přátelé ještě vůbec čas :) A tak slovo dalo slovo a o sobotním odpoledni jsme doma seděli v (u nás opravdu hojném) počtu jedenácti lidí. Program nebyl přímo nějak stanovený, takže se zkrátka dělalo to, co koho napadlo. Výrazně k tomu ale dopomohli dary, které mi moji nejbližší přátelé přinesli.

Jak si kamarád mohl za pomoci mé nejdražší zjistit na mém wishlistu*, tak se s ostatními poskládali a koupili mi hned několik her, které jsem opravdu ocenil. Některé jsme vyzkoušeli hned, protože párty hry jsou právě pro tuto sešlost určeny, některé teprve vyzkoušíme v menší komorní skupince pár přátel, nebo rodiny, kterou s tím opět budu otravovat :) Pochopitelně NIC proti jejich vůli :D

Prvním darem se stali Krycí jména. Pro mě byla tato hra, kterou běžně vidím všude možně na pultech obchodů, úplnou novinkou. A opravdu dobrou novinkou. V tomto hojném počtu neměli sice možnost se všichni vyjádřit k tomu, k čemu chtěli, ale už teď se těším, až ji vezmu k našim a společně se sourozenci ji všichni vyzkoušíme. Pokud hledáte nějakou párty hru pod stromeček, chcete něco na přemýšlení a hádání zároveň, určitě bych Vám Krycí jména jen doporučil :)

Jako další hru jsem dostal zatím jediný přídavek ke kostkové hře Bang! - Old Saloon, o kterém jsem psal v minulém článku, že se jedná relativně o novinku na trhu. I tuto hru jsme vyzkoušeli. Sice bylo pozdě večer, všichni z nás už byli unaveni, ale kamarádi (i já Nevinný) prostě musíme vyzkoušet nové věci i kdyby na chleba nebylo. Hra přináší dvě nové kostky, partu nových charakterů a hlavně speciální role, které ozvláštní tuto předělávku známé skvělé karetní klasiky :)

Další přídavek, který se stal darem a který jsem měl možnost si pořádně prohlédnout a prohmatat (konečně) byli Osadníci z Katanu: Kupci a barbaři. Tento přídavek do hry přináší spoustu nových destiček, figurek a karet a pěkný seznam pravidel. Co pravidel. Spíše scénářů. Přídavek byl vytvořen na žádost fanoušků této deskové hry, kteří chtěli pro Katan něco nového a tak se tvůrci rozhodli pro tento přídavek, kde na každé stránce se hráči seznámí s novým způsobem hraní této legendární deskové hry :)

A nakonec představím poslední dárek a tím byla nádherná záležitost s názvem Dice City. Zatím jsem ještě neměl možnost vyzkoušet, ale co jsem hru otevřel, vykoukli na mě roztomilé kresby, pěkně udělané desky pro jednotlivé hráče a spousta barevných kostek. Relativně snadnými pravidly jsem se prolouskal během krátkého okamžiku a i angličtina v této hře je snadná pro to, aby si s námi mohl hru zahrát prakticky kdokoliv :) Už se těším, až si ji vyzkouším a pak k ní třeba napíši něco víc.

Byl to super den, hlavně proto, že jsme se všichni sešli pohromadě, jako za starých dobrých časů. Přeháním. Ale ano, chtěl jsem se se všemi opět vidět, což od přestěhování se a začlenění se do pracovních procesů není tak snadné jako když jsme byli ještě studentíci, kteří měli sice čas na to si něco zahrát, na druhou stranu nebyli peníze na to si něco dopřát, teď je to hold naopak :) Už se těším, až se zase všichni sejdeme pohromadě.* wishlist - seznam věcí, které si jedinec přeje mít
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama